22/11/2017

22. listopadu 2017 v 7:12 |  myšlenky
Kdo by to byl řekl, že začít "deníčkový" článek bude tak těžké. Už tak 5krát jsem smazala úvodní větu.
Nevím co to je za pocit, ale připadá mi, že mám v hlavě prázdno a zároveň lítá jedna myšlenka za druhou. Chápete? Snad jo.
Tak tedy menší update.
Nedávno jsme dostali přihlášku k maturitě a musíme ji odevzdat do příštího týdne. Moje volba je naštěstí od loňska jasná, takže si jen vyplním křížky a jsem spokojená (čeština, angličtina, němčina, základy společenských věd). Teď jsem neuvěřitelně šťastná, že mi jazyky docela jdou a že vůbec máme povinný i druhý, jinak bych nevěděla, jelikož mě nic jiného vůbec neláká.
Poslední dobou si všímám jak je naše učitelka češtiny nezodpovědná. Samozřejmě i někteří jiní, ale zrovna ona by být neměla, když už je to čeština a maturovat z ní musíme všichni. Ale o tom udělám samostatný článek, protože už teď cítím, že to bude na dlouho.
Jsem z té školy docela nešťastná. Skoro jako kdyby si všichni učitelé v maturitním ročníku řekli "Však co..oni to něják zvládnou". Furt se motáme v kruzích a když učitelům dojde, že s námi ještě něco neudělali a nebo nás to nenaučil nikdo ani na základce, tak za to můžeme my a hned jsme banda hlupáků. Jojo, gympl. Pohoda. Však proč motivovat mladé lidi k tomu, aby dělali něco prospěšného a připadali si užitečně, když si na nich můžete vyléčit svoje zraněné ego.
Aspoň že to focení mě ještě stále baví. Už chystám další potd článek, takže až nasbírám více použitelných fotek, můžete se na něj těšit. •
 


Komentáře

1 Jana Jana | Web | 22. listopadu 2017 v 9:49 | Reagovat

Já studovala obchodní akademii a bylo to to samé. Našlo se pár učitelů, kteří na to učení kašlali a mnohdy se zrovna češtinář nedostavil do hodiny. A o německém jazyku ani nemluvím, tam jsme se učili z knížky pro druhý ročník...nedokázali jsme dojít ani ke třetí ani ke čtvrtý. A pak z toho maturuj.. naštěstí já si vybrala angličtinu. :-)
Na fotky se hrozně moc těším. :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama