"Vzpomínky ze základní školy"

24. listopadu 2017 v 4:52 |  téma týdne
Prošel si tím skoro každý. Běhání po chodbách, házení křídama, nenápadné opisování úkolů o přestávkách.
Během chození na první stupeň jsem popravdě ani nevnímala, že chodím do školy a že tam jsou se mnou i ostatní. Bavili jsme se tam každý s každým, v zimě se po škole se koulovali a byla to sranda. Brala jsem jako samozřejmost, že tam mám kamarády a že spolu všichni vycházíme.
Jenže pak to přišlo. Puberta. Nevím teda jestli se to všechno obrátilo právě kvůli puberty, ale stalo se. Najednou se všichni začali přetvařovat a hrát si na něco, co nebyli. Včetně mě. 6 a 7 třída byla hrozná. Strašně jsem se chtěla zavděčit mým spolužačkám, i když jsme je ve skutečnosti ani neměla ráda a doopravdy jsem se bavila spíš s klukama. Achjo, bylo to fakt hrozné. Takovi drzí spratci. Na pár facek.
Naštěstí jsem se na konci 7 trochu vzpamatovala a od těch mých "kamarádek" se oprostila. Se třema klukama jsme tam byli opravdoví kámoši a byla s nima daleko větší zábava. A co na nich bylo nejlepší? Na nic si nehráli. Žádné přetvářky a pomluvy. To jsme se pak bavili tím, jak jsme sledovali ty holky, co seděly na druhé straně třídy a vždycky jak jedna odešla, tak jí zbytek pomluvil. Přišlo mi to smutné, ale byla jsem ráda, že k nim nepatřím a lidi si mě s nimi nespojovali.
Po základce jsem s mými kamarády tak něják ztratila kontakt. Se dvěma se občas potkám v buse cestou ze školy, tak pokecáme co nového a tak. S dalším, kterého jsem měla vždycky jako nejlepší kamaráda, jsme si rok ani nenapsali. Připadalo mi, že ho otravuju a že mluvím jen o sobě. Nedávno jsme se potkali na stužkovacím plese našeho gymplu a hned jsme se domluvili, že si musíme napsat, zajít ven a ať už se nikdy neodcizíme, tak jak předtím. A dodrželi jsme to. Byli jsme venku a píšeme si. Takového člověka můžete najít fakt málo kde. •
 


Komentáře

1 Karu Karu | E-mail | Web | 24. listopadu 2017 v 21:26 | Reagovat

To je super, že už jste zase v kontaktu! :-)) Já bych se na základku rozhodně nechtěla vrátit... S některými spolužačkami jsem ještě stále trochu v kontaktu a jsem za to ráda.:-)

2 K. K. | 25. listopadu 2017 v 20:30 | Reagovat

Oh, jak kdybych četla svoje vzpomínky ze zálkadní školy :D
Ale je pěkné, že jste se s kamarádem dali znovu do kontaktu :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama